text for mobiles →

Historia Beltone
 
Historia Beltone
 
Beltone   Założona w 1940 roku firma Beltone jest marką cieszącą się największym zaufaniem wśród swoich pacjentów w zakresie wysokiej jakości produktów i opieki.

Gdzie to wszystko się zaczęło

Dziedzictwo Beltone zaczęło się w latach trzydziestych XX wieku, kiedy Sam i Faye Posen rozpoznali potrzebę spersonalizowanej i zminiaturyzowanej technologii aparatów słuchowych. Aby pomóc przyjacielowi z ubytkiem słuchu, Sam wiedział, że ówczesne aparaty słuchowe nie były w stanie zaoferować zindywidualizowanych możliwości słyszenia, o których myślał. Sam chciał, aby osoba słyszała muzykę życia „tak wyraźną jak dźwięk dzwonka”.

 

W 1940 roku firma Beltone została otwarta w skromnym budynku w centrum Chicago w stanie Illinois.

 

W tym pierwszym roku firma Beltone przedstawiła swój pierwszy model aparatu słuchowego, Beltone Model H ™.

 

Lata 50. XX wieku

Podczas gdy Ed Sullivan był liderem w telewizji sieciowej, Beltone dopiero wkraczał do gry telewizyjnej z pierwszą ogólnokrajową reklamą telewizyjną. Wprowadzono Minuet ™ - pierwszy zauszny aparat słuchowy.

 

 

Lata 60. XX wieku

Larry Posen (syn Sama i Faye) wynalazł obwód Micro-Module ™, dzięki któremu powstał mały, ale potężny zauszny aparat słuchowy Serenade ™. Pierwszy stworzony przez firmę Beltone aparat słuchowy wewnątrzuszny nosi nazwę The Bravo ™, również z wykorzystaniem obwodu Micro-Module ™.

 

Lata 70. XX wieku

Firma Beltone obchodziła 30-lecie istnienia, dodając 450 metrów kwadratowych do swojej siedziby głównej w Chicago, wyposażonej w praktycznie wyciszone pomieszczenie, umożliwiające bardziej wyrafinowane badania nad wyzwaniami dla osób niedosłyszących.

 

Lata 80. XX wieku– dekada nowych technologii

Firma Beltone wprowadziła na rynek aparat słuchowy ODE ™, pierwszy niestandardowy wewnątrzkanałowy aparat słuchowy. Aktorka Jane Wyatt pojawiła się w telewizji Beltone i reklamach prasowych, a aktor Eddie Albert zgłosił się jako rzecznik Beltone. Pod koniec lat 80-tych firma Beltone zaprezentowała wewnątrzuszne aparaty słuchowe Alto-Max ™ i Alto-Super Max ™, a także Opera Max ™, najpotężniejsze wówczas na rynku aparaty kanałowe.

 

Lata 90. XX wieku

Technologia nadal rozwijała się w szybkim tempie, a Beltone wyprzedził konkurencję w dziedzinie aparatów słuchowych. W 1994 roku Beltone przedstawił Invisa, pierwszy praktycznie niewidoczny aparat słuchowy. Pod koniec lat 90-tych firma Beltone zaprezentowała swój pierwszy aparat słuchowy z technologią cyfrową (zamiast analogową) - Beltone Digital ™.

 

Lata 2000 i później

Podążając za aktualnymi trendami technologicznymi, w 2002 roku wprowadzono zupełnie nowy, najnowocześniejszy system dopasowania i weryfikacji aparatów słuchowych - nazwany Beltone AVE ™. W 2011 roku firma Beltone wprowadziła na rynek pierwszy aparat słuchowy do bezprzewodowego przesyłania strumieniowego o nazwie Beltone True ™, który oferuje możliwości bezprzewodowego przesyłania strumieniowego z urządzeń ręcznych. Akcesoria bezprzewodowe firmy Beltone oferują „złoty standard” pasma częstotliwości 2,4 GHz - umożliwiając przesyłanie dźwięku z najwyższą możliwą prędkością. Technologia Beltone przesyła do siedmiu razy więcej danych niż inne systemy. W 2014 roku firma Beltone wprowadziła pierwszy tego rodzaju aparat słuchowy z możliwością przesyłania strumieniowego z dowolnego urządzenia iPhone®, iPad® lub iPod touch® - o nazwie Beltone First ™.

 

Dzisiaj firma Beltone nadal koncentruje się na potrzebach swoich klientów poprzez badania i rozwój innowacyjnych nowych technologii słuchowych. Technologia szybko się zmienia, a to oznacza, że technologia aparatów słuchowych stale się rozwija.

 

Bądź na bieżąco z nowymi wersjami produktów!